IPLA w czerwcu: nowości filmowe i emocjonujący sport

Data: 
09 cze 2014

Widzowie IPLI na progu wakacji zobaczą wiele hitów filmowych: „Kamerdyner”, „Gagarin”, „Ja, Frankenstein” czy „Legendy ringu” – to tylko kilka przykładowych tytułów z całej listy czerwcowych nowości. W serwisie jak zwykle nie zabraknie także sportowych emocji: światowy tenis, wyścigi Formuły 1, a dla fanów piłki siatkowej – możliwość obejrzenia bezpłatnie meczów naszych siatkarzy w Lidze Światowej!


Kino światowe

„Kamerdyner” to przekrój 70 lat historii Stanów Zjednoczonych i zmagań czarnoskórej mniejszości z trudną rzeczywistością. Tytuł jest biograficzną historią wieloletniego kamerdynera Białego Domu, który służył ośmiu prezydentom USA. W obsadzie aktorskiej filmu zobaczymy takie gwiazdy, jak: Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, John Cusack, Jane Fonda, Cuba Gooding Jr., Terrence Howard, Lenny Kravitz oraz wielu innych, doskonałych artystów hollywoodzkich.

Adam (Aaron Eckhart), z pozoru zwykły mężczyzna, od 200 lat broni gatunku ludzkiego przed złymi mocami. Stworzony przez doktora Frankensteina, jest nie tylko niesamowicie silny i wytrzymały, ale także wytrenowany w sztukach walki. Film „Ja, Frankenstein” w reżyserii Stuarta Beattie to zapierające dech w piersiach efekty specjalne, wartka akcja i dobra gra aktorska.

Nie ma jak dobra komedia!

Dalmacja to mała wysepka, na której niż demograficzny staje się poważnym problemem. Sposób na niego znajduje bogobojny Petar, który we współpracy z księdzem oraz konserwatywnym farmaceutą sprawiają, że antykoncepcja staje się fikcją. „Dzieci księdza” to opowiedziana z dużym przymrużeniem oka historia z wątkiem dramatycznym.

W filmie „Legendy ringu” do ostatniego pojedynku staną dawni rywale – Billy „The Kid” McDonnen (w tej roli Robert De Niro) oraz Henry „Razor” Sharp (w tej roli Sylvester Stallone). To opowieść o sportowej rywalizacji ze sporą dawką dobrego humoru, którą zapewnia Peter Segal, reżyser takich filmów, jak „Dorwać Smarta”, „50 pierwszych randek” czy „Wykiwać klawisza”. Kto wygra tę honorową walkę –„Żyleta” czy „Dzieciak”?

„Nasz brat idiota” to kolejna pełna humoru propozycja na czerwcowe wieczory. Ned (Paul Rudd) po wyjściu z więzienia trafia pod dach swoich trzech sióstr, wprowadzając prawdę i szczęście w ich uporządkowane i monotonne życie. W rolę ambitnych sióstr wcieliły się Zooey Deschanel, Elizabeth Banks oraz Emily Mortimer.

65-letnia Marguerita postanawia spełnić swoje marzenie i spotkać się z papieżem. W tym celu wybiera się do swojej wnuczki, która pracuje jako niania u pozornie konserwatywnej, katolickiej rodziny. Życie weryfikuje jednak przekonania religijne rodziny, a kobieta rozpoczyna podróż swojego życia, udowadniając, że na nic nie jest za późno. „Omamamia” to komedia z pozytywnym przesłaniem, która pokazuje, że jesień życia może się okazać jego nadzwyczaj barwnym etapem.

Drobny złodziejaszek Bobby (Peter Facinelli) dowiaduje się, że niebawem zostanie ojcem. Staje przed trudnym wyborem – czy kontynuować swoje beztroskie, intensywne życie, czy wziąć za nie odpowiedzialność? „Luzaki” to komedia z wątkami kryminalnym i miłosnym, które zagwarantują świetną rozrywkę.

„Bunny i byk” to typowa angielska komedia z abstrakcyjnym humorem. Stephen (w tej roli Edward Hogg) cierpi na agorafobię. Wspomnieniami wraca do podróży po Europie, w którą wybrał się ze swoim przyjacielem Bunny’m. Wyprawa nabiera tempa, kiedy w Polsce spotykają Eloisę – hiszpańską kelnerkę, której proponują podwiezienie do domu.

Wartka akcja

Któż z nas nie chciałby zostać pierwszym człowiekiem, któremu udało się polecieć w kosmos? Jurij Gagarin jest osobą, która to marzenie mogła zrealizować. „Gagarin” przenosi widza do roku 1961 i czasów zimnej wojny zbrojeniowej między ZSRR i USA. Na tym tle pokazana jest rywalizacja między mocarstwami o pierwszeństwo wysłania człowieka w kosmos.

„The Machine” to propozycja dla widzów, którzy lubią dreszczyk emocji w klimacie sci-fi. Ava (Caity Lotz, która za tę rolę otrzymała nominację do nagrody BIFA) otrzymuje posadę asystentki inżyniera robotyki, dr. Vincenta. Mężczyzna za wszelką cenę pragnie uratować życie swojej ciężko chorej córeczki. Zdesperowany, nie zawaha się przenieść jej świadomości do maszyny.

„Vendetta” to historia, która od samego początku porywa wartką akcją. Jimmy Vickers (Danny Dyer) jest zawodowym żołnierzem stacjonującym w Afganistanie. Kiedy jego rodzina zostaje zamordowana, poprzysięga zemstę. Tropienie wrogów utrudnia fakt, że sam jest poszukiwany przez policję. Kto pierwszy namierzy cel?

Sportowe emocje czerwca

Wielbiciele piłki siatkowej zobaczą w tym miesiącu bezpłatnie w IPLI mecze Ligi Światowej z udziałem naszych rodaków. Pod koniec czerwca widzowie pasjonujący się tenisem będą mogli kibicować Agnieszce Radwańskiej i Jerzemu Janowiczowi, którzy będą walczyć o zwycięstwo na kortach Wimbledonu. Natomiast podczas Grand Prix Austrii nie zabraknie atrakcji dla pasjonatów prędkości Formuły 1.

Hity dostępne na wielu urządzeniach

Nowości czerwca, hity poprzednich miesięcy – np. „Pod Mocnym Aniołem”, „Robaczki z Zaginionej doliny”, ”Wielkie Piękno”, „Chce się żyć”, „Papusza”, „Bez wstydu”, „W obronie własnej”, „W imię” – najważniejsze wydarzenia sportowe i tysiące innych materiałów z bazy IPLI można oglądać za pośrednictwem strony www.ipla.tv oraz dedykowanych aplikacji na komputery z systemem Windows, urządzenia mobilne z systemami Android, iOS i Windows Phone, telewizory Smart TV (m.in. LG, Toshiba, Samsung, Panasonic, Sony i Philips), dekodery Cyfrowego Polsatu i PlayStation 3.

prstats.po?p=281009

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 23.09.2014