Grupa Polsat ogłasza pierwsze projekty wspierane w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców

Data: 
21 wrz 2016

Po zaledwie czterech miesiącach od startu Cyfrowej Strefy Twórców, programu skierowanego do twórców i producentów filmowych, Grupa Polsat wybrała cztery projekty, w które zainwestuje w najbliższych miesiącach. W efekcie współpracy inicjatorów programu z twórcami, w 2017 i 2018 roku widzowie obejrzą: biografię Anny Przybylskiej, historię inspirowaną życiem sportowca Jerzego Górskiego, zabawną animację opartą na kultowej serii komiksowej i komedię o perypetiach 30-letniej singielki.      

Cyfrowa Strefa Twórców, zintegrowana platforma cyfrowa, która pozwala na szybką komunikację pomiędzy twórcami, scenarzystami i producentami a Grupą Polsat, została pozytywnie odebrana przez środowisko filmowe, czego efektem jest duża liczba zgłoszeń przesłana do rozpatrzenia inicjatorom programu.

– W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania Cyfrowej Strefy Twórców, twórcy i producenci filmowi zgłosili do nas łącznie ponad 250 propozycji filmów i seriali. Do września oceniliśmy merytorycznie i rozpatrzyliśmy 240 z nich – mówi Agnieszka Odorowicz, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.Udało się to dzięki intensywnej pracy naszego zespołu, który ocenia każdy projekt, biorąc pod uwagę wiele kryteriów.  Do końca grudnia br. ogłoszone zostaną kolejne tytuły, które będą rozwijane w 2017 r., a do produkcji zostaną skierowane w roku 2018.

Już w 2017 r. będzie można obejrzeć film Łukasza Palkowskiego, reżysera kinowego hitu „Bogowie”, pt. „Podwójny Ironman” oraz 13-odcinkowy animowany serial komediowy oparty na kultowej serii komiksowej, tworzonej od 2002 roku przez braci Minkiewiczów, pt. Wilq Superbohater”. Komedia romantyczna Bartosza Prokopowicza „Brawo My!” i wzruszająca biografia Anny Przybylskiej „Gwiazda” w reżyserii Radosława Piwowarskiego trafią do kin w 2018 roku.

– Filmy, które wybraliśmy, będą przez nas produkowane i koprodukowane, jednak w przyszłości zamierzamy także inwestować w development interesujących nas projektów. Produkcjom, w które się zaangażujemy, zapewnimy także profesjonalną dystrybucję i promocję – dodaje Aleksander Myszka, Członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., Polkomtelu Sp. z o.o. i Telewizji Polsat Sp. z o.o. Wyspecjalizowana platforma współpracy, którą stworzyliśmy, pozwala na rzetelną selekcję oraz szybki i trafny wybór tych projektów, które spełniają nasze kryteria, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

Trzy z czterech wybranych do realizacji tytułów – „Podwójny Ironman”, „Brawo My!” i „Gwiazda” – będą dostępne w szerokiej dystrybucji – najpierw trafią do kin, a potem do kolejnych kanałów dystrybucji Grupy Polsat: kanałów płatnych, usług VOD, Internetu i na antenę otwartą. 13-odcinkowy animowany serial komediowy Wilq Superbohater będzie można obejrzeć w Internecie i na antenie stacji Polsat.

Program Cyfrowa Strefa Twórców nie ma określonych ram czasowych. Jego inicjatorzy czekają na kolejne zgłoszenia twórców, którzy mają pomysł i wizję – także debiutantów. Wystarczy wejść na stronę www.cyfrowastrefatworcow.pl, w pierwszym kroku przechodząc proces krótkiej rejestracji. Inicjatorami programu są: Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, IPLA, Polkomtel oraz Dystrybucja Mówi Serwis.

Projekty wybrane do realizacji w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców

„PODWÓJNY IRONMAN”

„Podwójny Ironman” to nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie”, który zgromadził przed ekranami ponad 2 miliony widzów. Łukasz Palkowski znowu sięga po życiorys niezwykłego człowieka, który poprzez swoje działanie udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać. Sportowiec, który zachwycił świat, a w Polsce do dziś pozostają osobą praktycznie nieznaną. Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata i zdobył tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24:47:46. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Reżyseria: Łukasz Palkowski. Produkcja: Iron Films Sp. z o.o. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o., Lutetia Arabians Sp. z o.o., Murapol S.A., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wejdzie na ekrany kin w czwartym kwartale 2017 r.

„BRAWO MY!”

„Brawo My” to współczesny poradnik pozytywnego zakochania. Bo o tym, że miłość może być toksyczna i najczęściej bywa ślepa, wie najlepiej główna bohaterka filmu, która niestety z uporem maniaka, próbuje odnaleźć się w tak zwanym „wolnym związku”. Komediowe perypetie 30-latki pokochają widzowie w całej Polsce, bo przecież każdy z nas, niezależnie od wieku, zawsze liczy na to, że tym razem, będzie to miłość na całe życie. „Brawo My” to film o tym, że prawdziwa miłość przychodzi dopiero wtedy, gdy przestajemy udawać i pokazujemy swoją prawdziwą twarz.

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz. Produkcja: TFP Sp. z o.o. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis Sp. z o.o. Film wejdzie na ekrany kin w 2018 r.

„GWIAZDA”

„Gwiazda” to film, do którego scenariusz napisało życie. Kilka lat po śmierci Anny Przybylskiej, przyjaciele aktorki postanowili opowiedzieć historię dziewczyny, która swoim bezpośrednim stylem bycia i życzliwością skradła serca wielu polskich widzów. Film pokazuje ją taką, jakiej nie znamy jej z mediów. To przejmująca opowieść o marzeniach, przyjaźni, karierze, miłości i niespodziewanej śmierci.

Reżyseria: Radosław Piwowarski. Produkcja: WFDiF. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis Sp. z o.o. Film będzie produkowany w 2017 roku.

WILQ SUPERBOHATER”

Wilq Superbohater to 13-odcinkowy animowany serial komediowy oparty na kultowej serii komiksowej pod tym samym tytułem, tworzonej od 2002 roku przez braci Minkiewiczów. Jeśli jest w Tobie niezgoda na panujące na świecie zło, jeśli wierzysz, że ktoś mógłby przywrócić sprawiedliwość i równowagę, jeśli – jak miliony innych na Ziemi – marzysz o superbohaterze obdarzonym nadludzką mocą, zdolnym pokonać największe zagrożenia, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Wilqa – superbohatera, który wyleczy Cię z tych infantylnych fantazji. Ale za to będziesz mógł się zdrowo pośmiać. Wilq to wiecznie rozdrażniony i sfrustrowany superheros mający bronić Opola i okolic przed siłami zła. Potrafi latać i dysponuje nadludzką siłą, ale cechy jego charakteru dalekie są od typowych walorów superbohatera, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Konfrontacja amerykańskiego wzoru superbohatera z realiami współczesnego polskiego blokowiska, w średniej wielkości mieście, rozśmieszy nawet tych, którzy twierdzą, że nie mają poczucia humoru.

Reżyseria: Bartosz Minkiewicz, Leszek Nowicki. Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz. Produkcja: TFP Sp. z o.o. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o. Seria współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Emisja w telewizji i internecie zaplanowana na rok 2017.

logo_cyfrowa_strefa_tworcow.jpg

Więcej o Cyfrowej Strefie Twórców:

Program Cyfrowa Strefa Twórców zakłada:

 • Indywidualny charakter współpracy pomiędzy inicjatorami programu i twórcami,
 • Obejmowanie opieką produkcyjną, promocyjną i dystrybucyjną projektów audiowizualnych,
 • Korzystne modele współpracy, określające wspólne cele artystyczne i biznesowe,
 • Wspólną pracę nad jakością we wszystkich fazach realizacji projektów,
 • Efektywną i kompleksową promocję wspólnych projektów,
 • Skuteczną dystrybucję na wszystkich polach eksploatacji,
 • Zapewnienie ochrony prawnoautorskiej zgłaszanym projektom w ramach Grupy,
 • Uproszczenie i usystematyzowanie biznesowej współpracy z producentami przez spółki Grupy Polsat.

Wspierane będą oryginalne pomysły twórców, dotychczas niezakupione przez producentów, projekty w fazie developmentu czy te posiadające pierwsze wersje scenariusza. Inicjatorzy programu czekają także na propozycje seriali posiadające storyline, dla których rozwinięte scenariuszowo zostały przynajmniej trzy odcinki, projekty filmowe, które nie posiadają zamkniętych źródeł finansowania i dystrybucji.

Jakie projekty mają największe szanse na wsparcie?

 • Fabularne filmy kinowe, skierowane do szerokiej widowni: filmy sensacyjne, komedie, kryminały, thrillery, komediodramaty, filmy familijne,
 • Oryginalne projekty filmów kinowych, wzbogacające polską sztukę filmową o nowe tematy lub nowe ujęcia współczesności,
 • Interesujące biografie,
 • Debiuty filmowe w gatunkach atrakcyjnych dla widowni kinowej,
 • Pełnometrażowe filmy animowane, oparte o uniwersalne historie i przeznaczone dla szerokiej widowni, o potencjale sprzedaży na rynkach zagranicznych,
 • Międzynarodowe koprodukcje filmowe, najchętniej z polskim udziałem, który stanowi atut dystrybucyjny tych filmów,
 • Nietuzinkowe pomysły na seriale, odbiegającego od nurtu popularnego, które wyróżniają się oryginalnością, niestandardowym sposobem opowiadania i mają potencjał na międzynarodową sprzedaż.

Zakres współpracy:

 • Zakup pomysłu/scenariusza,
 • Koprodukcja filmów,
 • Dystrybucja filmów,
 • Zakup licencji na wiele pól eksploatacji,
 • Kupno praw do realizacji remake’ów i sequeli filmów kinowych,
 • Zakup formatów serialowych,
 • Zakup licencji do emisji filmu wraz z miniserią.
Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 21.09.2016