Grupa Cyfrowy Polsat i Plus prezentują wyniki za pierwszy kwartał

Data: 
15 maj 2014


teaser

Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat publikuje bardzo dobre wyniki operacyjne i finansowe za I kwartał br. Platforma satelitarna odnotowuje rekordowe przychody, Telewizja Polsat poprawia udziały zarówno w oglądalności, jak i rynku reklamy, a Polkomtel (który 7 maja dołączył do Grupy Polsat) regularnie zwiększa liczbę użytkowników Internetu mobilnego oraz utrzymuje wysoką rentowność biznesu.

  • Liczba abonentów płatnej telewizji na koniec I kw. br. utrzymała się na stabilnym poziomie ok. 3,53 mln;
  • Już 85% abonentów Cyfrowego Polsatu korzysta z dekoderów HD;
  • Około 20% abonentów platformy (ponad 700 tys.) korzysta z usługi Multiroom;
  • ARPU Pakietu Familijnego w I kw. br. wzrosło rok do roku o 2,9% do 49,6 zł, a Pakietu Mini – do 13,6 zł;
  • Wskaźnik odpływu klientów (churn) utrzymany został na stabilnym poziomie i wyniósł 9,3% za okres 12 miesięcy zakończony 31 marca br.;
  • Liczba użytkowników usługi dostępu do Internetu wzrosła do 255 tys.;
  • Średnia miesięczna liczba użytkowników IPLA (witryna i aplikacje) wzrosła w I kw. br. do ok. 4,2 mln;
  • Liczba transakcji VOD/PPV wyniosła w I kw. br. 264 tys., a od momentu uruchomienia usług – 4,8 mln;
  • Udział kanałów Grupy Telewizji Polsat w oglądalności wzrósł w I kw. br. do 22,5%, z czego główny kanał POLSAT miał 13,2%, a kanały tematyczne 9,3%;
  • Udział kanałów Grupy Telewizji Polsat w rynku reklamy telewizyjnej wzrósł w I kw. br. do 24,9%.

 - Pierwszy kwartał tego roku jest dla nas bardzo udany zarówno pod względem wyników operacyjnych, jak i finansowych. Oprócz bieżącej działalności prowadziliśmy w nim intensywne przygotowania do zakończenia transakcji zakupu spółki Polkomtel, którą z sukcesem sfinalizowaliśmy 7 maja. Przed nami liczne wyzwania i nowe możliwości związane z działalnością powiększonej o Plusa Grupy Polsat. Naszym głównym celem na drugą połowę tego roku jest kontynuowanie procesu integracji obydwu spółek oraz wprowadzanie kolejnych wspólnych produktów i inicjatyw sprzedażowych – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Kluczowe dane finansowe Grupy Cyfrowy Polsat

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych Grupy. Wzrost przychodów wynika z organicznego wzrostu segmentu klientów indywidualnych oraz dynamicznie rosnących przychodów z reklamy i sponsoringu Grupy Telewizji Polsat. Efektywna polityka zarządzania kosztami przyczyniła się do ich spadku w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Wysoka EBITDA i marża EBITDA świadczą o bardzo dobrych i zdrowych fundamentach naszego biznesu, co pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć na przyszłą działalność nowej Grupy uwzględniającej Polkomtel – komentuje Tomasz Szeląg, Członek Zarządu ds. Finansowych, Cyfrowy Polsat S.A.

Czytaj dalej... (PDF 712KB) 

prstats.po?p=278897

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014