Gorący sierpień z IPLĄ!

Data: 
08 sie 2014

W środku lata, czy to w domu czy podczas szalonego wyjazdu, miłośnicy dobrego kina mogą się zrelaksować z najnowszymi propozycjami filmowymi największej telewizji internetowej IPLA. W sierpniu pojawią się w IPLI: „Wilk z Wall Street”, „Labirynt”, „Łowca”, „300: początek imperium”, „LEGO przygoda”, „Gra Endera” i wiele innych nowych tytułów. Nie zabraknie również wakacyjnych promocji i emocjonujących wydarzeń sportowych. Wielbiciele seriali obejrzą przedpremierowe odcinki drugiego sezonu kryminalnej produkcji „Na krawędzi” oraz „House of Cards” – amerykański serial z gatunku dramatu politycznego.

Emocje gwarantowane!

Obsypany nagrodami „Wilk z Wall Street”, w reżyserii Martina Scorsese, opowiada historię brokera Jordana Belforta, który błyskawicznie odnosi oszałamiający sukces (brawurowa rola Leonardo DiCaprio). Duże pieniądze, piękne kobiety, narkotyki, imprezy, luksusowe samochody to jego codzienność. Jednak na drodze do jego pełnego szczęścia staje dociekliwy i nieustępliwy agent FBI (w tej roli Kyle Chandler).

„Labirynt” to idealna propozycja dla wielbicieli dobrego, trzymającego w napięciu kina. Córka Kellera Dovera zostaje porwana wraz ze swoją koleżanką. Fakt, że śledztwo prowadzone przez policję jest nieudolne, skłania zrozpaczonego ojca do podjęcia działań na własną rękę. Wkrótce porywa, więzi i torturuje mężczyznę, którego podejrzewa o przetrzymywanie dziewczynek. W filmie zagrali znani aktorzy: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal i Terrence Howard. Obraz zdobył nagrodę Saturn za najlepszą charakteryzację oraz 11 nominacji do innych nagród, w tym do Oscara.

W filmie Daniela Nettheima pt. „Łowca” Willem Dafoe (za tę rolę otrzymał nominację do nagrody AFI) wciela się w rolę myśliwego, który na zlecenie firmy biotechnologicznej tropi ostatniego żyjącego tygrysa tasmańskiego. Milcząca i zarazem piękna natura oraz ludzka samotność to tematy przewodnie filmu, który powstał na podstawie powieści Julii Leigh pod tym samym tytułem.

„300: Początek imperium” pozwoli widzowi przenieść się w starożytny świat walk pomiędzy Grecja i Persją. Doskonałe efekty specjalne, gra emocji oraz widowiskowe walki zadowolą nawet najbardziej wymagającego widza. Wisienką na torcie będzie postać Artemizji, w którą wcieliła się Eva Green – kobiety odważnej i żądnej władzy.

Akcja filmu „Gra Endera” rozgrywa się w roku 2070. Dzieci od najmłodszych lat szkolone są w orbitalnej szkole bojowej, aby w przyszłości zasilić wojskową elitę. Do programu dołącza Ender Wiggin (za tę rolę Asa Butterfield otrzymał nominację do nagrody Critics’ Choice) – wyjątkowo zdolny, ambitny i błyskotliwy chłopiec. Czy mimo dużej presji i manipulacji otoczenia uda mu się zachować człowieczeństwo? W postać pułkownika Hyrum’a Graff’a wcielił się Harrison Ford, który za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Satelita.

Coś dla (nie tylko) młodszego widza

„LEGO przygoda” łączy w sobie animację, komedię oraz akcję. Prym w filmie wiedzie jednak nieograniczona wyobraźnia twórców: Phila Lorda oraz Christophera Millera, znanych m.in. z takich hitów jak: „21 Jump Street”, „22 Jump Street”, „Jak poznałem waszą matkę”, „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” czy „Klopsiki kontratakują”. Emmet, „zwyczajna” figurka LEGO, zostaje wybrany do drużyny superbohaterów, którzy mają uratować świat przed złowrogim tyranem – Lordem Biznes. Jak Emmet poradzi sobie wśród takich postaci, jak Batman, Wonder Woman, Gandalf, wojowniczy żółw Michelangelo i Han Solo?

„Syn Batmana” to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli komiksu, w którym kluczową postacią jest Bruce Wayne. W animacji widz poznaje syna Batmana i Talii – Damiana, który całe życie trenował pod okiem mentora Ra’sa al Ghula, aby móc się zemścić na zabójcy dziadka. Czy Batmanowi uda się wpoić krnąbrnemu synowi swoje ideały i wartości?

Bo śmiech to zdrowie!

Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline. Już sama obsada filmu „Last Vegas” sprawia, że obraz jest godny uwagi. Billy, Paddy, Archie i Sam przyjaźnią się od podstawówki. Kiedy będący już w „sile wieku” Billy postanawia stanąć na ślubnym kobiercu, przyjaciele bez wahania organizują mu wieczór kawalerski w Las Vegas. Film ukazuje piękno męskiej przyjaźni, która mimo upływu czasu sprawia, że nawet będąc w dojrzałym wieku, można przeżyć przygodę życia.

„Kochanie, chyba cię zabiłem” to polska, czarna komedia, w której zobaczymy takich aktorów jak: Zbigniew Zamachowski, Ireneusz Czop, Izabela Kuna, Leszek Lichota czy Arkadiusz Jakubik. Historia opowiada o Pokojewskim – mężczyźnie, którego dotychczas spokojne życie zmienia się o 180 stopni, kiedy nakrywa on swoją żonę z innym mężczyzną. Tych dwoje rozpoczyna listę osób, którym główny bohater pomoże rozstać się z życiem…

Nie ma to jak dobry serial!

IPLA w sierpniu to nie tylko znakomite propozycje filmowe, ale również doskonałe seriale. Listę otwierają dwa tytuły: oferowana przedpremierowo polska produkcja „Na krawędzi 2” oraz nowość w serwisie – „House of Cards”. Zawiłe, kryminalne przygody Tomka Kamińskiego, Marty Sajno, Andrzeja Czyża oraz Leny Korcz z serialu „Na krawędzi” podbiły już serca polskich widzów. Wszystko wskazuje na to, że „House of Cards” zostanie równie dobrze przyjęty przez użytkowników IPLI. Francis Underwood (w tej roli znakomity Kevin Spacey, który za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Złoty Glob oraz 5 innych nominacji) jest bezwzględnym politykiem, który za pomocą intryg i manipulacji zamierza pozbawić obecnego prezydenta władzy. Znakomity scenariusz i doskonale wyważone napięcie sprawiają, że serial pokochali widzowie na całym świecie.

Ale to nie wszystko…

W sierpniu w IPLI nie zabranie także wielu innych hitów: „Last passenger”, „Rysiek Lwie Serce”, „Oldboy. Zemsta jest cierpliwa”, „Diana” czy „Pokłosie”. Do oferty powrócą „Roman Polański”, „Syberiada polska” oraz „Och Karol 2”, a w cenie promocyjnej znajdą się takie tytuły, jak: „Kobieta w czerni”, „Marley”, „Whisky dla aniołów”, „Księstwo”, „Sanktuarium, „Najlepsze, najgorsze wakacje”.

Sportowe wakacje

Już w połowie miesiąca fani siatkówki będą mogli się przenieść razem z IPLĄ do Krakowa, gdzie odbędzie się XII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, w którym udział wezmą drużyny z Polski, Rosji, Bułgarii i Chin.

Hity dostępne na wielu urządzeniach

Nowości lipca i hity poprzednich miesięcy, np. „Kamerdyner”, „Gagarin”, „Legendy ringu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Robaczki z Zaginionej doliny”, ”Wielkie Piękno”, „Chce się żyć”, „Papusza”, najważniejsze wydarzenia sportowe i tysiące innych materiałów z bazy IPLI można oglądać za pośrednictwem strony www.ipla.tv oraz dedykowanych aplikacji na komputery z systemem Windows, urządzenia mobilne z systemami Android, iOS i Windows Phone, telewizory Smart TV (m.in. LG, Toshiba, Samsung, Panasonic, Sony i Philips), dekodery Cyfrowego Polsatu.

prstats.po?p=286427

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 22.09.2014