Gdy dobro miesza się ze złem Nowy serialowy thriller medyczny „SORtownia” już dostępny w Polsat Box Go

Data: 
16 cze 2023

Lekarz, który wciela się w rolę Boga, ciężkie przypadki pacjentów trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy, tajemnice, niejasna przeszłość bohaterów i trudne wybory moralne. Nowy serial „Sortownia” Anny Kazejak z Andrzejem Chyrą w roli głównej już dziś w Polsat Box Go. Pierwsze dwa odcinki produkcji trafiły do pakietu Polsat Box Go Premium. Kolejne będą publikowane w pakiecie w piątki.

Oficjalny zwiastun serialu w Polsat Box Go TUTAJ

Zdjęcia TUTAJ

Recenzja serialu w serwisie Interia.pl TUTAJ

Andrzej Chyra o „Sortowni” w rozmowie z Interia.pl TUTAJ

Serial, który zaprasza do refleksji

„Sortownia” to przede wszystkim historia zmagającego się z demonami przeszłości lekarza, rozdartego pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć.

Gram postać, która nie jest jednoznaczna, która ma przynajmniej dwie twarze, ale ponieważ ten thriller nie odbywa się tylko na oddziale ratunkowym, a w dużej części również poza nim, w życiu miasta, tym bardziej akcja nie do końca jest łatwa do poskładania. Tutaj to, co się wydaje nam na pierwszy rzut oka dobre może takie nie być do końca i na odwrót – mówi w wywiadzie udzielonym Interia.pl Andrzej Chyra, odtwórca głównej roli.

W produkcji wystąpiło wielu znanych i utalentowanych polskich aktorów – w roli głównej Andrzej Chyra w roli lekarza z trudną przeszłością, Artur Barciś w roli ordynatora szpitala czy Ilona Ostrowska jako władcza właścicielka klubu nocnego. Są też przedstawiciele młodego pokolenia, m.in. Natalia Jędruś w roli  zbuntowanej i pogubionej córki głównego bohatera, Olga Goldys w roli Nicole, tancerki nocnego klubu niejasno powiązanej z głównym bohaterem czy Jaśmina Polak jako młoda lekarka partnerująca mu na szpitalnym oddziale oraz Izabela Dąbrowska, Mariusz Bonszewski, Marcin Czarnik i Kamilla Baar.

To nie jest łatwy serial, to nie jest serial rozrywkowy. To serial, który zaprasza do rozmowy, refleksji na temat życia, na temat tego, na ile jesteśmy odpowiedzialni za innych, gdy decydujemy o ich losie – powiedziała w rozmowie z Interia.pl Anna Kazejak, reżyserka serialu.  

   nowy_serial_sortownia_w_polsat_box_go_-_plakat.jpg                        

Aktorzy „Sortowni” o pracy na planie

Scenerie szpitala, nocnego klubu, zdjęcia mrocznej Warszawy. 64 dni zdjęciowe podczas, których nagrywano „Sortownię”, to dziesiątki obiektów zdjęciowych i setki scen, różne wątki i style opowiadania. O  wyzwaniach na planie produkcji, nagrywanej w dużej części w jednym z warszawskich szpitali aktorzy i twórcy opowiedzieli w krótkim filmie. Można go obejrzeć TUTAJ.

Reżyserką koprodukcji Telewizji POLSAT i CANAL+ Polska jest Anna Kazejak. Scenariusz napisali Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Po stronie Telewizji POLSAT producentką nadzorującą jest Beata Barcz, a z ramienia CANAL+ Polska – Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz. Muzykę skomponował Michał Kush.

Oprócz premierowej „Sortowni” pakiet Polsat Box Go Premium prezentuje wiele innych ciekawych nowości serialowych, m.in. „Bracia” z Janem Fryczem, Piotrem Stramowskim, Mateuszem Kościukiewiczem, Damianem Kretem i Nikodemem Rozbickim w rolach głównych, „Teściowie” z Julią Wieniawą, Cezarym Pazurą i Jolantą Fraszyńską, „Swaci” z Moniką Krzywkowską i Mariuszem Kiljanem oraz całe sezony innych nowości serialowych ostatnich miesięcy: „Wotum nieufności” na podstawie powieści Remigiusza Mroza, komedii obyczajowej „Lulu” w reżyserii Kingi Dębskiej, thrillera psychologicznego „Matka” według pomysłu Igora Brejdyganta, łamiącej tabu komedii „Rodzina na Maxa” w reżyserii Marii Sadowskiej, satyrycznej opowieści politycznej „Sługa Narodu” oraz komedii „Domek na szczęście”.  Pakiet otwiera dostęp do ponad 100 kanałów tv oraz setek tytułów filmowych i kinowych hitów.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 16.06.2023