Dalsze losy prezydenta z przypadku Drugi sezon satyry politycznej „Sługa Narodu” startuje w Polsat Box Go

Data: 
09 lut 2024

W serwisie Polsat Box Go są już dwa premierowe odcinki nowego sezonu serialu „Sługa Narodu”. Wracamy do historii nauczyciela, który przez zbiegi okoliczności i polityczne intrygi został prezydentem. Na fali popularności ukraińskiego pierwowzoru odtwórca głównej roli i aktor komediowy Wołodymyr Zełenski wygrał wybory prezydenckie w Ukrainie w 2019 roku.

Pierwszy sezon „Sługi Narodu” jest dostępny w całości na platformie Polsat Box Go. Dwa premierowe odcinki kontynuacji już w serwisie, kolejne dwa – co piątek, w pakiecie Polsat Box Go Premium.

Plakat i zdjęcia

„Sługa Narodu 2” w Polsat Box Go – spot

Jak się zaczyna ta historia?

Nauczyciel Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar), intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, wygłasza płomienną mowę, którą nagrywa jeden z jego uczniów. Nagranie dostaje się do Internetu i w ciągu jednego dnia nauczyciel urasta do rangi przywódcy narodu i głównego kandydata do zwycięstwa w wyborach. Gdy zostaje prezydentem, musi odnaleźć się w nowej roli. Pierwszy odcinek serialu ocenił odtwórca głównej roli w pierwowzorze, obecny Prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski. – Cieszył się i gratulował – wspomina reżyser Okił Khamidov.

sluganarodu_10mat.telewizja_polsat.jpg


Walka z korupcją i oligarchami

W drugim sezonie bohater sam będzie musiał zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i doradców. W tej walce skazany jest na porażkę, chyba że zdecyduje się na współpracę z uwięzionym politykiem, który zna struktury władzy w kraju lepiej niż ktokolwiek. Ignacy Konieczny będzie się też starał o ponowny wybór na najwyższy urząd w państwie. Droga może okazać się wyboista, bo sondaże pokazują spadek poparcia społecznego, a wrogowie nie ustają w wysiłkach, by krzyżować mu plany.

Reżyseria Okił Khamidov i Maciej Bieliński, scenariusz Okił Khamidov. W roli głównej Marcin Hycnar, któremu towarzyszą m.in.: Kamil Kula, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Dracz, Sławomir Orzechowski, Dorota Kolak i Magdalena Popławska.

Obydwa sezony serialu zostały zrealizowane na zlecenie Telewizji Polsat przez Polot Media.

Premiery seriali w pakiecie Polsat Box Go Premium

„Sługa Narodu 2” jest kolejnym nowym, polskim tytułem po „Rodzinie na Maxa 2”, „Grzechach sąsiadów”, „Krwi” i „Rafim”, który trafia na wyłączność do serwisu. Pakiet Polsat Box Go Premium zapewnia przedpremierowy dostęp do wybranych produkcji Polsatu i TV4, ponad 100 kanałów telewizyjnych, bogatej biblioteki seriali i filmów, w tym hitów kinowych, programów rozrywkowych, informacyjnych oraz bajek. Promocyjna cena pakietu to 30 zł/30 dni.

 

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 09.02.2024