Cyfrowy Polsat w gronie najcenniejszych polskich spółek

Data: 
13 maj 2010

Cyfrowy Polsat uplasował się w czołówce rankingu "100 najcenniejszych firm w Polsce" tygodnika Newsweek. Wśród spółek medialnych, z wyceną blisko 3,8 mld złotych, zajął drugie miejsce, czym potwierdził swoją silną pozycję na rynku.

W całościowym zestawieniu spółka zajęła wysoką 41 pozycję.

Drugie miejsce wśród najcenniejszych spółek medialnych jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, szczególnie ze względu na fakt, że jesteśmy jedną z najmłodszych firm w rankingu. Sekret naszego sukcesu tkwi w konsekwentnym budowaniu wartości firmy, poprzez zapewnianie klientom wysokiej jakości oferty, skuteczną strategię rozwoju i konsekwentną jej realizację przez ostatnich kilka lat  - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

Ranking "100 najcenniejszych firm w Polsce", przygotowany przez A.T. Kearney oraz Newsweek Polska, to projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej wartościowych firm działających w Polsce. Powstaje na podstawie porównania kilkuset działających w Polsce przedsiębiorstw o najwyższych przychodach, zyskowności i uznaniu wśród Polaków. Wycena dokonywana jest metodą DCF (zdyskontowanych przepływów gotówkowych), uznaną przez praktyków i teoretyków za najlepszą.

W tym roku Cyfrowy Polsat został również uhonorowany nagrodą Orła Rzeczpospolitej w kategorii firm usługowych i infrastrukturalnych, dołączając do grona najefektywniejszych i najprężniejszych przedsiębiorstw działających na naszym rynku. W corocznym rankingu międzynarodowego magazynu Insitutional Investor, oceniającym jakość relacji inwestorskich, Cyfrowy Polsat zajął pierwsze miejsce wśród polskich spółek giełdowych. W ogólnej kwalifikacji europejskich spółek medialnych Cyfrowy Polsat znalazł się na 3 pozycji według opinii 1100 analityków ze 146 firm w Europie. W kwietniu tego roku firma otrzymała Platynowy Laur Infotela za "Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przyczyniających się do upowszechniania telewizji cyfrowej w Polsce". Spółka jest laureatem X Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów, podczas którego została wyróżniona Kryształową Antena Świata Mediów w kategorii "Internet". Najnowsza usługa Cyfrowego Polsatu - dostęp do szerokopasmowego Internetu - zyskała także uznanie jury Gali magazynu Mobile Internet, otrzymując "Wirtualny Telefon" w kategorii "Rozwiązanie roku 2009 - Internet szerokopasmowy" za rozwiązanie problemu dostępu do Internetu na terenach pozbawionych infrastruktury technicznej.

 

prstats.po?p=220506

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014