Cyfrowy Polsat rozpoczyna testy usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu

Data: 
16 lis 2009

Cyfrowy Polsat rozpoczął testy najmłodszej usługi w swoim portfolio - szerokopasmowego dostępu do Internetu. Jako pierwsi taką możliwość zyskali wybrani pracownicy Cyfrowego Polsatu i przedstawiciele sieci sprzedaży. A już 30 listopada ruszy ogólnopolski test konsumencki z udziałem kilku tysięcy klientów platformy.

Łącznie do udziału w teście zaprosimy kilka tysięcy naszych klientów, pracowników i współpracowników, którzy przez parę najbliższych miesięcy będą weryfikować pracę i jakość nowego produktu w swoim otoczeniu. Na podstawie zebranych od wszystkich uwag i opinii przygotujemy ofertę, która będzie dostępna w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży już w I kwartale 2010r. - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA.

Usługa dostępu do Internetu zostanie uruchomiona już w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast pakiet usług zintegrowanych - telewizja, telefon, Internet - w II kwartale 2010 r.

Internet Cyfrowego Polsatu jest usługą bezprzewodową, świadczoną drogą radiową w standardzie UMTS, w sieciach: Sferii na częstotliwości 850 MHz, Aero 2 na częstotliwości 900 MHz.

Usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s, a wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s. Klienci usługi będą mogli korzystać w pełni z zasobów Internetu - przesyłać duże pliki, słuchać radia, a nawet pobierać pliki wideo.

Jeszcze w tym roku w zasięgu nowej usługi znajdzie się ok. 40% klientów telewizyjnych Cyfrowego Polsatu. To właśnie dla nich przygotowywana jest specjalna, bardzo atrakcyjna cenowo propozycja. Tym samym już  wkrótce oferta Cyfrowego Polsatu będzie obejmowała pełny zakres zintegrowanych usług multimedialnych dla domu: telewizję, telefon i szybki Internet.

prstats.po?p=220627

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014