Cyfrowy Polsat podpisuje porozumienie z bankami na finansowanie zakupu 100% akcji Telewizji Polsat

Data: 
23 gru 2010

Cyfrowy Polsat podpisał porozumienie (tzw. "term sheet") z konsorcjum banków, które zorganizują, poręczą i udzielą Spółce finansowania dłużnego na realizację transakcji nabycia 100% akcji Telewizji Polsat, które zostanie wykorzystane wraz z emisją warrantów zamiennych na akcje o wartości 1,15 mld zł.

Zgodnie z treścią porozumienia konsorcjum banków, w skład którego wchodzą Citibank, N.A, London Branch/Bank Handlowy w Warszawie S.A., Crédit Agricole CIB i The Royal Bank of Scotland plc, zobowiązało się udzielić kredytu długoterminowego w wysokości do 1,4 mld zł, kredytu pomostowego o takiej samej wartości oraz 200 mln zł kredytu odnawialnego. Ostateczna kwota i warunki finansowania zostaną określone w umowie kredytowej lub umowach kredytowych, których zawarcie jest planowane do marca 2011 r.

- Podpisane dziś porozumienie z bankami przybliża nas do realizacji transakcji przejęcia Telewizji Polsat. Wynegocjowane warunki są dla nas satysfakcjonujące i liczę, że rozmowy zakończymy w I kwartale 2011 r. - mówi Tomasz Szeląg, Członek Zarządu ds. Finansowych Cyfrowego Polsatu. - Zgodnie z przyjętym harmonogramem, Telewizja Polsat powinna dołączyć do Grupy Cyfrowego Polsatu najpóźniej w marcu - dodaje.

Oprócz wykorzystania finansowania dłużnego, spółka wyemituje warranty zamienne na akcje dla obecnych akcjonariuszy Telewizji Polsat, które będą mieć łączną wartość 1,15 mld zł. 17 grudnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Cyfrowego Polsatu S.A. wyraziło zgodę na warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego spółki i emisję 80.027.836 warrantów zamiennych na akcje serii H.

 

prstats.po?p=220500

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014