Cyfrowy Polsat po raz kolejny Perłą Polskiej Gospodarki

Data: 
04 gru 2013

Grupa Cyfrowy Polsat została wyróżniona tytułem „Perły Polskiej Gospodarki” i zajęła drugie miejsce w kategorii Perły Wielkie oraz pierwsze miejsce w kategorii sektora infrastrukturalnego w XI edycji rankingu zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego POLISH MARKET przy współpracy merytorycznej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.

Tegoroczne wyróżnienie dla Grupy Cyfrowy Polsat jest kolejnym w historii jej działalności. Po raz pierwszy firmę doceniono w 2008 roku, następnie w latach: 2009, 2010, 2011 i 2013.

- Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Cyfrowy Polsat znalazł się w gronie laureatów tego prestiżowego rankingu i że to nasza firma jest swego rodzaju wizytówką polskiej gospodarki. Perły Polskiej Gospodarki świadczą nie tylko o tym, że strategia rozwoju naszej Grupy jest słuszna, a podejmowane przez nas działania skuteczne i dające wymierne efekty, ale także o uznaniu naszych klientów i środowiska opiniotwórczego – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A. – Naszą firmową perłą jest cały zespół Cyfrowego Polsatu, którego zasługą jest rozwój firmy oraz jej bardzo dobre wyniki operacyjne i finansowe, i dzięki któremu nasi klienci lubią i doceniają nasze usługi – dodaje.

Lista rankingowa Perły Polskiej Gospodarki została przygotowywana przez ekonomistów z INE PAN na podstawie opracowanych przez nich kryteriów ekonomicznych, określających przede wszystkim efektywność działania przedsiębiorstw i dynamikę ich rozwoju. Do oceny spółek wykorzystano specjalnie do tego celu stworzony przez naukowców z Zakładu Mikroekonomii INE PAN algorytm komputerowy. Model opiera się na siedmiu wskaźnikach powszechnie używanych przez firmy audytorskie. Laureatów wyłoniono spośród 2000 największych polskich przedsiębiorstw, zgadzających się poddać ocenie.

Wręczenie nagród przedstawicielom wyróżnionych przedsiębiorstw odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie w obecności przedstawicieli rządu, parlamentu, instytucji samorządowych oraz wybitnych osobistości świata nauki, kultury i gospodarki.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Janusz Piechociński - wicepremier i minister gospodarki oraz prof. Michał Kleiber, prezes PAN.

prstats.po?p=261817

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014