Cyfrowy Polsat Perłą Polskiej Gospodarki

Data: 
24 lis 2008

Cyfrowy Polsat został Perłą Polskiej Gospodarki w rankingu magazynu ekonomicznego "Polish Market". 21 listopada 2008 r. odbyła się uroczysta Gala Laureatów, podczas której ogłoszono wyniki tegorocznej edycji rankingu "Perły Polskiej Gospodarki". Cyfrowy Polsat zajął drugie miejsce w kategorii Perły Duże w branży produkcyjno-usługowej tego zestawienia.

Ranking "Perły Polskiej Gospodarki" jest co roku ogłaszany przez redakcję magazynu ekonomicznego "Polish Market". Jest on przygotowywany przez ekonomistów Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, we współpracy z Centrum Informacji Gospodarczej i Społecznej Ministerstwa Gospodarki i wyróżnia najbardziej efektywne ekonomicznie przedsiębiorstwa w Polsce. Tegoroczna edycja to już VI odsłona przedsięwzięcia. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wice Minister Gospodarki Waldemar Pawlak i Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber. Gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego.

Tytuł Perły Polskiej Gospodarki jest  dla nas bardzo cenną i ważną nagrodą o prestiżowym charakterze - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości przedsiębiorstwa mierzonej wartością przychodów ogółem, ale przede wszystkim od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej, a sam ranking jest najbardziej obiektywnym pozycjonowaniem przedsiębiorstw, w którym to Cyfrowy Polsat znalazł się w pierwszej trójce - dodaje.

prstats.po?p=220421

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014