Cyfrowy Polsat Perłą Polskiej Gospodarki

Data: 
30 lis 2011

Cyfrowy Polsat został oceniony jako wyróżniająca się firma polskiej gospodarki i zajął I miejsce w kategorii sektora infrastrukturalnego oraz II miejsce w kategorii "Perły Wielkiej" w IX edycji prestiżowego rankingu Perły Polskiej Gospodarki organizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego POLISH MARKET przy współpracy merytorycznej Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

- Jest mi niezmiernie miło, że kolejny rok z rzędu znaleźliśmy się w gronie laureatów tego prestiżowego wyróżnienia i stanowimy swojego rodzaju wizytówkę polskiej gospodarki. Dbamy o regularny rozwój naszej firmy, jako lider rynku staramy się wyznaczać nowe trendy i cieszymy się, że podejmowane przez nas działania mają odzwierciedlenie w przychodach spółki oraz zyskują uznanie środowiska opiniotwórczego. Nasze tegoroczne projekty - wprowadzenie jako pierwszy operator w kraju innowacyjnego Internetu LTE oraz utworzenie z Telewizją Polsat największej grupy medialnej w Polsce - mają na celu budowę podwalin pod dalszy wzrost naszej Grupy i mam nadzieję, że dzięki temu w przyszłości będziemy mieli jeszcze wiele powodów do dumy- powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu SA.

Lista rankingowa została przygotowywana przez ekonomistów z INE PAN na podstawie opracowanych przez nich kryteriów ekonomicznych, określających przede wszystkim efektywność działania przedsiębiorstw i dynamikę ich rozwoju. Do oceny spółek wykorzystano specjalnie do tego celu stworzony przez naukowców z Zakładu Mikroekonomii INE PAN algorytm komputerowy. Model opiera się na siedmiu wskaźnikach powszechnie używanych przez firmy audytorskie. Laureatów wyłoniono spośród 2000 badanych firm.

Rozstrzygnięcie IX Edycji rankingu Perły Polskiej Gospodarki odbyło się podczas uroczystej Gali Laureatów zorganizowanej 28 listopada 2011 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Waldemar Pawlak - wicepremier i minister gospodarki oraz prof. Michał Kleiber, prezes PAN.

prstats.po?p=220499

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014