Cyfrowy Polsat Orłem Rzeczpospolitej

Data: 
30 kwi 2010

Podczas uroczystej Gali towarzyszącej ogłoszeniu Listy 500 Rzeczpospolitej, Cyfrowy Polsat został uhonorowany nagrodą Orła w kategorii firm usługowych i infrastrukturalnych. Spółka została uznana za najbardziej efektywną firmę w sektorze handlowym i dołączyła do grona najprężniejszych przedsiębiorstw działających na naszym rynku.

Oceny firm dokonano na podstawie wyników za 2009 rok. Kapituła brała pod uwagę wiele wskaźników określających efektywność spółek, ich stabilność oraz zdolność do rozwoju, m.in. rentowność kapitałów własnych, marżę EBITDA, dynamikę przychodów na jednego zatrudnionego, wzrost przychodów oraz intensywność inwestowania.

Podobnie jak w latach poprzednich Orły zostały przyznane w 3 kategoriach. Obok Cyfrowego Polsatu wygranymi zostali: Lubelski Węgiel Bogdanka, w kategorii przedsiębiorstw produkcyjnych i STUnŻ Ergo Hestia, w kategorii firm finansowych.

To już 12 edycja Listy 500 Rzeczpospolitej, która przez ten czas stała się swego rodzaju portretem polskiej gospodarki. Tegoroczna wersja pokazuje jej zdrowy i prężnie rozwijający się obraz.

 

prstats.po?p=220450

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014