Cyfrowy Polsat największą platformą HD w Polsce

Data: 
14 lut 2011

Liczba abonentów Cyfrowego Polsatu korzystających z dekoderów wysokiej rozdzielczości przekroczyła milion. Tym samym Cyfrowy Polsat jest największą polską platformą cyfrową HD.

Ponad milion abonentów Cyfrowego Polsatu posiada dekodery HD, co stanowi blisko jedną trzecią całej bazy abonentów platformy, która na koniec 2010 r. wynosiła blisko 3,5 miliona.

Milion abonentów posiadających dekoder HD, to dla nas duży powód do zadowolenia. W ostatnich latach technologia ta bardzo się rozpowszechniła, a zainteresowanie nią ciągle rośnie. Znacząca liczba gospodarstw domowych wymieniła już telewizory na nowe modele w standardzie HD, coraz więcej kanałów jest dostępnych w wysokiej rozdzielczości, a to rozbudza chęci zakupu dekoderów i usług HD - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat SA.

Usługi HD Cyfrowy Polsat oferuje od listopada 2007 roku. Każdy z pakietów programowych operatora zapewnia dostęp do wybranych kanałów HD. Łącznie widzowie mogą wybierać spośród 14 pozycji wysokiej rozdzielczości o różnej tematyce. W tym roku platforma planuje wzbogacić ofertę o kolejne stacje w tym standardzie.

Klienci Cyfrowego Polsatu mają do dyspozycji dekodery HD i PVR HD, czyli z twardym dyskiem. Najnowszy model dekodera PVR, jedyny na rynku z wymiennym twardym dyskiem, jest produkowany przez renomowanego producenta światowego - Sagemcom. Od zeszłego roku autorskie dekodery HD - HD5000 - są produkowane w fabryce Cyfrowy Polsat Technology, która działa od 2007 roku.

prstats.po?p=220498

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014