Cyfrowy Polsat najlepszą firmą polskiej gospodarki

Data: 
23 lis 2009

Cyfrowy Polsat został oceniony jako najlepsza firma polskiej gospodarki i zajął I miejsce wśród wszystkich spółek odnotowujących przychody przekraczające 1 miliard złotych, otrzymując tytuł "Perły Wielkiej" w VII edycji rankingu zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego POLISH MARKET przy współpracy merytorycznej Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Koleje miejsca w rankingu zajęli: Grupa Żywiec SA, TVN SA i Polkomtel SA.

W dorocznym rankingu magazynu Polish Market oceniono około 2000 przedsiębiorstw, wśród których Cyfrowy Polsat zajął pierwszą pozycję, wyprzedzając liczne firmy ze wszystkich branż gospodarki. Dodatkowo spółka uplasowała się na I miejscu w rankingu branżowym firm produkcyjno - usługowych.

Lista rankingowa została przygotowywana przez ekonomistów z INE PAN na podstawie opracowanych przez nich kryteriów ekonomicznych określających przede wszystkim dynamikę i efektywność działania przedsiębiorstw. Do oceny spółek wykorzystano specjalnie do tego celu stworzony przez naukowców z Zakładu Mikroekonomii INE PAN algorytm komputerowy, pozwalający wyłonić przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły największy postęp w wykorzystaniu trzech czynników produkcji: kapitału, majątku trwałego i pracy. Model opiera się na siedmiu wskaźnikach powszechnie używanych przez firmy audytorskie.

Czujemy się zaszczyceni otrzymanym tytułem, który świadczy nie tylko o rentowności naszej firmy, ale także o wysokiej jakości wszystkich procesów i działań przez nas podejmowanych. Natomiast ocena spółek za pomocą ekonometrycznego modelu komputerowego, przygotowanego przez największe autorytety ekonomii gwarantuje niezwykle wysoki obiektywizm rankingu - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA. 

Rozstrzygnięcie VII Edycji rankingu Perły Polskiej Gospodarki odbyło się podczas uroczystej Gali Laureatów 19 listopada 2009 r., na Zamku Królewskim w Warszawie.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objęli Waldemar Pawlak - wicepremier i minister gospodarki oraz prof. Michał Kleiber prezes PAN.

 

prstats.po?p=220497

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014