Cyfrowy Polsat na podium rankingu Giełdowa Spółka Roku

Data: 
13 mar 2013

teaser_24.jpg

Podobnie jak w ubiegłym roku Cyfrowy Polsat pokonał kilkaset spółek notowanych na warszawskiej GPW i zajął drugie miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2012, ustępując pola jedynie gdańskiej LPP. Na podium prestiżowego rankingu dziennika „Puls Biznesu” Cyfrowy Polsat znalazł się już po raz czwarty.

„Puls Biznesu” cytuje analityków, którzy zgodnie podkreślają, że Cyfrowy Polsat to „stabilna, przewidywalna firma, dobrze przewidująca trendy rynkowe”.

Przy publikacji rankingu podkreślano bardzo dobrą ocenę dla Cyfrowego Polsatu w kategoriach „kompetencje zarządu” – spółka zajęła wysoką III lokatę – oraz „relacje z inwestorami” - tu także Cyfrowy Polsat znalazł się na III miejscu. „Stabilny biznes, zdrowe fundamenty, w połączeniu ze skutecznym i transparentnym zarządem, znajdują odbicie w notowaniach akcji” – czytamy na łamach dziennika.

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych rankingów na rynku. Redakcja ,,Pulsu Biznesu” organizuje go z Instytutem Badawczym Pentor już od 14 lat. Wyboru spółki dokonuje w sumie około 180 losowo wybranych maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe.

Każda ze spółek jest oceniana pod względem kilku kryteriów, tj.: kompetencje zarządu, relacje z inwestorami, szeroko pojmowany sukces w 2012 roku, jakość oferowanych produktów i usług, perspektywa rozwoju, rekomendowanie zakupu akcji spółki.

Pierwsza dziesiątka rankingu Giełdowa Spółka Roku 2012 według zajętych miejsc: LPP, Cyfrowy Polsat, KGHM, Apator, Zelmer, Intercars, Integer.pl, Wawel, PKN Orlen oraz Azoty Tarnów.

prstats.po?p=236730

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 03.10.2014