Cyfrowy Polsat na 48. Krakowskim Festiwalu Filmowym!

Data: 
02 cze 2008

Cyfrowy Polsat wraz z Telewizją Kino Polska został wyłącznym sponsorem regulaminowej nagrody im. Macieja Szumowskiego podczas 48. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal rozpoczyna się dzisiaj, a zakończy 5 czerwca 2008 r. KFF to jedna z najważniejszych w Europie imprez poświęconych kinu dokumentalnemu i krótkometrażowemu..

Podczas 48. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który będzie trwał blisko tydzień, zostanie pokazanych 350 filmów dokumentalnych, animowanych oraz krótkometrażowych w ramach aż 20 cykli.

Cyfrowy Polsat, który na co dzień dba o zapewnienie abonentom bardzo dobrej oferty filmowej, już po raz drugi jest partnerem i sponsorem w Krakowskim Festiwalu Filmowym. Nagroda im. Macieja Szumowskiego to jedno z bardziej prestiżowych wyróżnień. Przyznawana jest dla filmu dokumentalnego poruszającego istotne problemy społeczne. Udział w propagowaniu idei autorskich filmów dokumentalnych z Europy Środkowo-Wschodniej, to nie tylko okazja do zaprezentowania Cyfrowego Polsatu jako firmy zaangażowanej w sprawy społeczne, ale także sposobność do budowania pozytywnego wizerunku CP w środowisku medialnym.

Laureata wspomnianej nagrody poznamy 5 czerwca na Gali KFF. Nagrodę w wysokości 5 tys. złotych oraz statuetkę, podczas gali zakończenia Festiwalu, wręczy córka tego wybitnego twórcy - Małgorzata Szumowska.

Obok pokazów konkursowych KFF do programu na stałe wpisały się także imprezy towarzyszące i pozakonkursowe. Rok rocznie odbywają się liczne pokazy specjalne, które na stałe zdążyły zakorzenić się w ramówce festiwalu, jak np. Premiery Dokumentalne Świata, Refleksy, Noc Wideoklipów, Pokazy Szkół Filmowych, prezentacje filmów internetowych, Dzień Chiński. Poza wymienionymi, dużą popularnością cieszą się także ciekawe bloki tematyczne oraz retrospektywy znanych i interesujących twórców, w tym retrospektywy laureatów Nagrody Specjalnej Smok Smoków.

Historia Krakowskiego Festiwalu Filmowego sięga roku 1961, kiedy to jeszcze jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii.

prstats.po?p=220420

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014