Cyfrowy Polsat mówi „NIE” piratom internetowym

Data: 
14 wrz 2012

Cyfrowy Polsat nawiązał współpracę z firmą Irdeto, jednym ze światowych liderów w obszarze zabezpieczeń, w zakresie wykorzystania usługi Irdeto Intelligence. Rozwiązanie to służy do monitoringu Internetu w celu zapobiegania i zwalczania zjawiska nielegalnego rozpowszechniania sygnału telewizyjnego w sieci.

Przedmiotem współpracy jest wyspecjalizowany i kompleksowy monitoring Internetu pozwalający    na zbieranie i analizowanie zdarzeń mogących naruszać prawa autorskie podmiotów z Grupy Cyfrowy Polsat. Irdeto Intelligence jest unikalnym, bardzo efektywnym i cenionym na całym świecie rozwiązaniem wspierającym dystrybutorów treści w walce z piractwem internetowym.

- Zabezpieczanie dystrybucji wartościowych treści odpowiednimi systemami  jest naturalną sprawą. Także bardzo naturalną tego konsekwencją jest działalność osób próbujących korzystać z kodowanych zasobów w sposób nielegalny. Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego jest naszą codziennością. Wyznajemy jednak zasadę „zero tolerancji dla piractwa”. Podstawą są efektywne zabezpieczenia techniczne i regularny monitoring rynku. Dzięki współpracy z Irdeto  codziennie gromadzimy coraz więcej danych o konkretnych osobach próbujących korzystać z naszych treści w nieuprawniony sposób - mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych, Cyfrowy Polsat S.A.

W zakresie przeciwdziałania piractwu telewizyjnemu Cyfrowy Polsat od kilku lat działa aktywnie w Stowarzyszeniu Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „SYGNAŁ”, które od 2002 roku jednoczy nadawców i dystrybutorów sygnału telewizyjnego w walce z jego kradzieżą.

Cyfrowy Polsat współpracuje z firmą Irdeto także w zakresie kodowania sygnału na potrzeby najnowszej usługi - TV Mobilnej realizowanej w technologii DVB-T.

prstats.po?p=222494

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 24.09.2014