Cyfrowy Polsat Marką Wysokiej Reputacji 2008

Data: 
21 paź 2008

Spółka Cyfrowy Polsat S.A. została laureatem badania PremiumBrand 2008 - Niezależnego Rankingu Reputacji Spółek Giełdowych wśród Inwestorów Instytucjonalnych, otrzymując tytuł Marki Wysokiej Reputacji 2008 w kategorii Technologia Media Telekomunikacja.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone 21 października podczas uroczystej Gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie, szczególnie ze względu na fakt, że spółką giełdową jesteśmy od 5 miesięcy i w tak krótkim czasie udało nam się znaleźć w gronie spółek, które swoją reputację budują latami. Tytuł ten świadczy o zaufaniu rynku kapitałowego do naszej firmy i jest potwierdzeniem, że jako spółka giełdowa potrafimy aktywnie i czytelnie komunikować się z inwestorami - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

Metodologię badania opracował zespół ekspertów z Domu Badawczego Maison. Celem badania PremiumBrand było wyłonienie spółek, które cieszą się najlepszą reputacją wśród krajowych inwestorów instytucjonalnych. Ocenie podlegali emitenci, których akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w ośmiu kategoriach branżowych takich jak m.in. technologia media telekomunikacja, finanse, budownictwo, żywność, energia, handel. Badanie zostało przeprowadzane pośród kilkuset maklerów papierów wartościowych, sprzedawców, doradców inwestycyjnych, zarządzających aktywami oraz analityków zarówno buy-side jak i sell-side. Oznacza to, że o wyborze spółek o najwyższej reputacji zadecydowali profesjonaliści, którzy na co dzień uczestniczą w procesach inwestycyjnych na rynku papierów wartościowych. Dzięki temu środowisko inwestorów otrzymało kolejne bardzo istotne narzędzie do oceny atrakcyjności inwestycyjnej spółek giełdowych - ich reputację.

Wyniki Niezależnego Rankingu Reputacji Spółek Giełdowych wśród Inwestorów Instytucjonalnych zostaną opublikowane w Magazynie Forbes i dodatku do Dziennika - Wall Street Journal. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

prstats.po?p=220419

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014