Cyfrowy Polsat jedną z najlepiej zarządzanych firm w Polsce

Data: 
13 maj 2010

Cyfrowy Polsat, największa w Polsce platforma satelitarna, zarządzana przez Dominika Libickiego została wyróżniona przez brytyjski magazyn finansowy Euromoney, zajmując drugie miejsce w rankingu "Best Managed Companies in Central & Eastern Europe" ("Najlepiej zarządzane firmy w Europie Środkowo - Wschodniej") w kategorii Polska.

Jest nam niezmiernie milo, że Cyfrowy Polsat został doceniony przez przedstawicieli europejskiego rynku finansowego. Nagroda Euromoney, to kolejne ważne dla nas wyróżnienie w tym roku, świadczące nie tylko o stabilności naszego biznesu i trafnej wizji, co do kierunków rozwoju firmy, ale także dobrze prowadzonej komunikacji z rynkiem - powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu, Cyfrowy Polsat SA.

Nagrody "Best Managed Companies in CEE" przyznawane są przez Euromoney od 2005 roku. W obecnej edycji plebiscytu udział wzięło 71 analityków i ekspertów rynku finansowego.

W tym roku Cyfrowy Polsat uplasował się także w czołówce rankingu "100 najcenniejszych firm w Polsce" tygodnika Newsweek, zajmując, z wyceną blisko 3,8 mld złotych, drugie miejsce wśród spółek medialnych. Został również uhonorowany nagrodą Orła Rzeczpospolitej w kategorii firm usługowych i infrastrukturalnych, dołączając do grona najefektywniejszych i najprężniejszych przedsiębiorstw działających na naszym rynku. W corocznym rankingu międzynarodowego magazynu Insitutional Investor, oceniającym jakość relacji inwestorskich, Cyfrowy Polsat zajął pierwsze miejsce wśród polskich spółek giełdowych. W ogólnej kwalifikacji europejskich spółek medialnych Cyfrowy Polsat znalazł się na 3 pozycji według opinii 1100 analityków ze 146 firm w Europie. W kwietniu tego roku firma otrzymała Platynowy Laur Infotela za "Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przyczyniających się do upowszechniania telewizji cyfrowej w Polsce". Spółka jest laureatem X Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów, podczas którego została wyróżniona Kryształową Antena Świata Mediów w kategorii "Internet". Najnowsza usługa Cyfrowego Polsatu - dostęp do szerokopasmowego Internetu - zyskała także uznanie jury Gali magazynu Mobile Internet, otrzymując "Wirtualny Telefon" w kategorii "Rozwiązanie roku 2009 - Internet szerokopasmowy" za rozwiązanie problemu dostępu do Internetu na terenach pozbawionych infrastruktury technicznej.

 

prstats.po?p=220494

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014