Cyfrowy Polsat Giełdową Spółką Roku

Data: 
04 lut 2011

Cyfrowy Polsat zajął 1 miejsce w 12 edycji prestiżowego rankingu "Giełdowa Spółka Roku" dziennika gospodarczego "Puls Biznesu". Firma uplasowała się także na podium w poszczególnych kategoriach badania.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych spółek giełdowych wręczono podczas gali "Giełdowa Spółka Roku 2010", która odbyła się 3 lutego br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Specjaliści rynku kapitałowego - analitycy giełdowi, doradcy inwestycyjni i maklerzy - już po raz dwunasty wzięli udział w sondażu, który na zlecenie redakcji "Puls Biznesu" przeprowadza Pentor Research International. Ankietowani oceniali kompetencje zarządu, jakość produktów i usług, komunikację z rynkiem, perspektywy rozwoju i szeroko rozumiany sukces odniesiony w 2010 roku. Punktacja z poszczególnych kategorii składała się na finalną ocenę ogólną. Najwyższe noty uzyskały dwie spółki - Cyfrowy Polsat S.A oraz Lubelski Węgiel Bogdanka z wynikiem 80 punktów na 100 możliwych. Trzecie miejsce zajęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

O tegorocznym sukcesie Cyfrowego Polsatu przesądziły między innymi najwyższe oceny w kategorii "Perspektywy rozwoju" i "Relacje z inwestorami". Specjaliści docenili sposób, w jaki spółka poinformowała rynek o przejęciu Telewizji Polsat i przejrzystość tej transakcji.

Staramy się konsekwentnie realizować ogłoszoną strategię rozwoju i jednocześnie w jak najbardziej przejrzysty sposób komunikować się z rynkiem. Przyznanie tej nagrody odbieram jako wyraz akceptacji kierunków rozwoju wyznaczonych dla naszej spółki, uznania dla tempa realizacji celów i zadowolenia z prowadzonej przez nas polityki informacyjnej - komentuje Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat SA.

W pozostałych trzech kategoriach badania Cyfrowy Polsat także znalazł się na podium. Firma zajęła 2 miejsce za "Sukces w 2010 r." oraz 3 miejsce za "Kompetencje zarządu" oraz "Jakość produktów i usług".

Tak wysoka ocena w każdym obszarze rankingu to wyjątkowe wyróżnienie dla naszej firmy. 2010 rok był dla nas bardzo bogaty w ważne wydarzenia i jestem zadowolony, że im wszystkim podołaliśmy z sukcesem, co z pewnością znalazło odzwierciedlenie w głosach respondentów  - mówi Dominik Libicki.

Cyfrowy Polsat powrócił do pierwszej trójki zestawienia po roku przerwy. W rankingu za 2008 rok spółka znalazła się na 3 miejscu w klasyfikacji ogólnej, zbierając najwyższe noty w kategorii "Kompetencje zarządu" oraz "Sukces 2008".

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy, najbardziej prestiżowy i najbardziej kompleksowy ranking na rynku. Redakcja dziennika "Puls Biznesu" organizuje go wraz z Instytutem Badawczym Pentor już od 12 lat. W badaniu biorą udział maklerzy, analitycy i doradców inwestycyjni reprezentujący domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe.

 

prstats.po?p=220490

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014