Cyfrowy Polsat dla Fundacji Polsat

Data: 
27 wrz 2010

Klienci telefonii komórkowej Cyfrowego Polsatu mogą wesprzeć Fundację Polsat w jej szczytnych działaniach za pośrednictwem SMS-ów Premium.

Operator uruchomił serwis SMS, który umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych o treści POMOC na numer 7531 (koszt 6,10 zł z VAT), zasilających konto Fundacji Polsat.

Usługa SMS Premium dedykowana jest kampanii "Wystarczy chcieć", w ramach której w telewizyjnych spotach podopieczni Fundacji Polsat apelują o pomoc nie tylko dla siebie, ale także dla innych chorych dzieci. Akcję wsparły osoby ze świata mediów, kultury i sztuki, m.in.: Edyta Górniak, Jerzy Stuhr i Krystyna Czubówna. Do dziś w ramach kampanii "Wystarczy chcieć" zebrano ponad 32 mln zł. Cała kwota została przekazana na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat.

Fundacja Polsat jest jedną z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski. Od trzynastu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Pomaga setkom ludzi, którzy nie mogą bądź nie potrafią poradzić sobie z ogromnym nieszczęściem, jakie na nich spadło - z chorobą dziecka.

Fundacja stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 12 686 małych pacjentów i wsparła finansowo 990 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 148 mln złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą  z ogólnopolskich kampanii,  darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

 

prstats.po?p=220515

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014