CANAL+ Cyfrowy i Cyfrowy Polsat zmieniają parametr transmisji satelitarnej

Data: 
21 lip 2010

CANAL+ Cyfrowy i Cyfrowy Polsat, którzy współdzielą transpondery na satelitach Hot Bird, planują przeprowadzić wspólnie 25 sierpnia br. zmianę jednego z parametrów transmisji satelitarnej - FEC (Forward Error Correction). Ma to na celu wykorzystanie nowych możliwości oferowanych przez satelity i podniesienie standardu usług platform cyfrowych CYFRA+ oraz Cyfrowy Polsat. Zmiana będzie wiązać się z koniecznością przeprogramowania dekoderów obu platform cyfrowych.

Zmiana parametru FEC zapewni operatorom większą pojemność na satelitach, pozwoli na korzystanie w pełni z możliwości, jakie oferuje nowoczesna flota satelitów Hot Bird oraz na zwiększenie jakości lub udoskonalanie usług i serwisów dodanych.

CANAL+ Cyfrowy i Cyfrowy Polsat zaplanowały zmianę parametru na 25 sierpnia o godz. 5.30. Spółki zdecydowały się na synchronizację działań, aby proces był jak najmniej dotkliwy dla abonentów obydwu platform. CANAL+ Cyfrowy i Cyfrowy Polsat współdzielą wiele transponderów na satelitach Hot Bird i dzięki ich wspólnej akcji dekodery abonentów obydwu platform zostaną przeprogramowane jednocześnie.

Zmiana parametru FEC - w zależności od posiadanego przez abonenta dekodera - może spowodować zanik odbioru programów. Dotyczy to kanałów nadawanych za pośrednictwem transponderów CYFRY+ nr 110, 114, 15, Cyfrowego Polsatu - nr 74, 79 oraz - w ofercie CYFRY+ - pakietu kanałów audio Music Choice. Dekodery wyposażone w funkcję "auto FEC" dokonają zmiany parametrów automatycznie, w sposób niezauważalny dla widzów (wszystkie nowe modele dekoderów Cyfrowego Polsatu oraz wszystkie modele Sagem, Strong oraz dekodery HD CYFRY+). Użytkownicy pozostałych modeli w razie zaniku obrazu, aby go przywrócić, będą jedynie musieli wprowadzić dekoder na kilka minut w tryb "standby" lub przeprogramować go zgodnie z instrukcją obsługi, np. poprzez włączenie funkcji wyszukiwania kanałów.

Operatorzy przygotowują szeroką kampanię informacyjną skierowaną do abonentów. Klienci CYFRY+ zostaną poinformowani o konieczności przeprogramowania dekoderów m.in. za pomocą paska widocznego na ekranie telewizora, planszy na kanale INFO (kanał 25), teletekstu CANAL+, komunikatu w skrzynce odbiorczej dekodera, poczty elektronicznej i elektronicznego newslettera CYFRA+ Biuletyn, komunikatu głosowego na infolinii (IVR), strony www.cyfraplus.pl i serwisu Internetowe Centrum Abonentów. Cyfrowy Polsat ze swoimi abonentami skontaktuje się telefonicznie, listownie, za pośrednictwem komunikatów na dekoder oraz SMS-ów.

 

prstats.po?p=220620

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 25.09.2014