Bezkompromisowe kino w IPLI na kapryśną pogodę

Data: 
20 wrz 2017

Na pierwsze dni jesieni IPLA przygotowała naprawdę mocne kino, a wśród nowości królować będą takie gatunki jak thriller, dramat, sensacja czy kryminał. Tuż przed zbliżającą się premierą najnowszego filmu Patryka Vegi widzowie mogą obejrzeć bezpłatnie jego dwa filmy: „Pitbull. Nowe porządki” oraz „Służby specjalne”. Pozostałe filmowe propozycje IPLI to m.in. ekranizacja bestsellerowego kryminału Jussiego Adler-Olsena „Wybawienie” oraz głośny dreszczowiec „Amok” z Mateuszem Kościukiewiczem, Łukaszem Simlatem i Zofią Wichłacz. W ofercie serwisu nie zabraknie również nieco lżejszego klimatu: w przebojowej komedii kryminalnej „Małżeńskie porachunki” Marcin Dorociński wystąpi w zupełnie nowej dla siebie roli, a w komedii romantycznej „Wszystko albo nic” dwóch amantów polskiego kina, Paweł Deląg oraz Michał Żebrowski, zawalczy o serce pięknej kobiety.

grafika_0.png

Z Vegą nie ma miękkiej gry

W związku ze zbliżającą się premierą najnowszego filmu Patryka Vegi IPLA udostępniła bezpłatnie dwa przebojowe filmy reżysera, w których w bezkompromisowy sposób ukazuje on życie policjantów, gangsterów, służb specjalnych oraz polityków. W obsadzie obu filmów: „Pitbull. Nowe porządki”„Służby specjalne” znalazła się cała plejada polskich gwiazd: Andrzej Grabowski, Bogusław Linda, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Piotr Stramowski, Krzysztof Czeczot, Olga Bołądź, Agata Kulesza, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Jan Frycz i Eryk Lubos.

Wiara wymaga ofiar

Po „Kobiecie w klatce” oraz „Zabójcach bażantów” nadeszła pora na ekranizację kolejnego bestsellera stawianego na równi z Henningiem Mankellem, Stiegiem Larssonem i Jo Nesbø mistrza gatunku Jussiego Adler-Olsena. Tym razem detektyw Carl Mørck i jego pomocnik Assad z Departamentu Q zmierzą się z psychopatycznym mordercą, grupą religijnych fanatyków oraz nierozwiązaną sprawą zaginionych dzieci. Trzymający w napięciu thriller „Wybawienie” otrzymał aż 7 nominacji do nagrody Roberta, w tym za najlepszą muzykę, montaż i kostiumy.

Historia, która wstrząsnęła światem

Kolejną nowością, która pojawi się w IPLI jeszcze we wrześniu, jest polski kryminał „Amok” w reżyserii Kasi Adamik. W głównych rolach inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii wystąpili Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat oraz Zofia Wichłacz. Tajemnicze i brutalne zabójstwo sprzed lat zostaje powiązane z treścią książki. Do sprawy przydzielony zostaje dociekliwy inspektor z mroczną przeszłością. Tak rozpoczyna się intryga, w której fikcja miesza się z rzeczywistością, a kłamstwo i prawda nie są możliwe do odróżnienia.

 Gdy zabójstwo jest tańsze niż rozwód

Uznany duński reżyser i scenarzysta Ole Bornedal tym razem stworzył przebojową komedię kryminalną, w której widzowie zobaczą Marcina Dorocińskiego w zupełnie nowej odsłonie. „Małżeńskie porachunki” to historia dwóch przyjaciół, którzy są zmęczeni dotychczasowym życiem ze swoimi drugimi połówkami i postanawiają na nowo zakosztować swobody. W związku z tym, że wynajęcie płatnego zabójcy jest tańsze niż rozwód po kilkunastu latach małżeństwa, zatrudniają fachowca od mokrej roboty.

Mężczyźni to same kłopoty

„Wszystko albo nic” to polsko-czesko-słowacka komedia romantyczna, która w pikantny sposób pokazuje, że łączenie miłości z nimfomanią, dietą wege i zbyt szybkim zakochiwaniem się nie jest dobrym pomysłem. Jak zakończą się sercowe poszukiwania grupy znajomych – Lindy, Vandy i Edzia, kiedy na ich drodze staną czterej mężczyźni – Leo, Aladár, Jakub i Bystrican? W głównych rolach widzowie zobaczą dwóch amantów polskiego kina – Michała Żebrowskiego i Pawła Deląga.

Zobacz wiele więcej, gdzie chcesz i kiedy chcesz

Oprócz powyższych propozycji IPLA oferuje wiele więcej, bo aż kilkaset propozycji filmowych, w tym „Pitbulla. Niebezpieczne kobiety”, serię „Igrzyska śmierci”, „Sztukę kochania” i „Porady na zdrady”. Dzięki dostępności IPLI na wielu urządzeniach, użytkownicy mają komfort oglądania materiałów w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także w Smart TV czy dekoderach.


Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 20.09.2017