3,9 miliona użytkowników Cyfrowego Polsatu

Data: 
06 sty 2010

Cyfrowy Polsat S.A., największa platforma satelitarna w Polsce, zamknęła 2009 r. z 3,2 milionami abonentów. W listopadzie zeszłego roku ogłoszono 3 miliony abonentów, co oznacza wzrost o 200 tys. w ciągu jednego miesiąca. Łączna liczba użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu wyniosła 3,9 miliona.

W czwartym kwartale 2009 roku baza abonentów Cyfrowego Polsatu wzrosła o 286 tysięcy do 3,2 miliona. W ciągu całego roku platforma pozyskała netto 476 tysięcy nowych abonentów. Dodatkowo, 700 tysięcy klientów posiadających dekoder Cyfrowego Polsatu ma dostęp do bezpłatnych kanałów niekodowanych i w dowolnym momencie może skorzystać z oferty pakietowej lub usługi VOD, wnosząc opłatę w odpowiedniej wysokości. Oznacza to 3,9 miliona potencjalnych użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu, co stanowi 28% wszystkich gospodarstw domowych.

Regularny wzrost liczby abonentów umocnił Cyfrowy Polsat na pozycji lidera rynku płatnej telewizji w Polsce. Jednocześnie spółka jest czwartą co do wielkości platformą płatnej telewizji satelitarnej w Europie: po brytyjskim Sky, francuskim Canal Sat i Sky Italia.

Jestem bardzo zadowolony ze sprzedaży i wzrostu liczby abonentów w zeszłym roku. Osiągnięte wyniki są zgodne z celami strategicznymi, które sobie stawialiśmy. Zarówno cały czwarty kwartał, jak i grudzień, który przyniósł wzrost bazy abonentów o 200 tysięcy są jednymi z najlepszych w całej naszej historii. Co warto podkreślić, liczba ta nie zawiera dekoderów udostępnianych w ramach promocji "Drugi dekoder gratis". Zestaw tych dwóch dekoderów traktujemy jako jednego abonenta. Cieszy mnie, że wyniki te osiągnęliśmy mimo dużej konkurencji na rynku, co potwierdza silną pozycję Cyfrowego Polsatu - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie S.A.
 

prstats.po?p=220388

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 26.09.2014