2,75 mln oglądalności „Na krawędzi 2” w IPLI!

Data: 
18 gru 2014

01_na_krawedzi_2_lena_korcz_kamilla_baar_tomek_kaminski_marek_bukowsk.jpg

Łączna oglądalność w IPLI drugiej edycji wysokobudżetowego serialu produkcji polskiej „Na krawędzi 2”, który jako pierwszy w Polsce miał swoją premierę w całości w Internecie, w modelu płatnym, wyniosła 2,75 mln. Każdy z odcinków oglądało w największej polskiej telewizji internetowej średnio ponad 200 tys. widzów. Najwięcej odbiorców zgromadziły strona www.ipla.tv oraz aplikacja na PC.

Serial "Na krawędzi 2" był najbardziej oczekiwaną i najgłośniej komentowaną produkcją ostatnich lat. Jego siłą okazał się bardzo dobry scenariusz, autorstwa Arkadiusza Borowika i Macieja Dutkiewicza, oraz znakomita gra aktorska, z plejadą najbardziej utalentowanych polskich aktorów – w produkcji udział wzięli m.in.: Kamilla Baar, Marek Bukowski, Przemysław Sadowski, Maja Hirsch, Zdzisław Wardejn, Urszula Grabowska i Tomasz Dedek.

- Cieszy nas, że z możliwości śledzenia losów bohaterów serialu "Na krawędzi 2" w Internecie skorzystali nie tylko użytkownicy IPLI, ale i część abonentów Cyfrowego Polsatu oraz klientów sieci Plus – mówi Beata Białkowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Marketingu w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu. - Na pewno będziemy rozważać udostępnienie w przyszłości innych tytułów na podobnych zasadach. W tym kierunku zmienia się rynek oraz oczekiwania widzów i cieszymy się, że IPLA jest w tym zakresie pionierem na polskim rynku internetowym – dodaje.

Dwa pierwsze odcinki drugiej serii wszyscy widzowie mogli oglądać za darmo, dostęp do kolejnych 11 można było wykupić w pakiecie sezonowym, pojedynczo lub decydując się na jeden ze standardowych filmowych pakietów IPLI. Klienci Cyfrowego Polsatu i sieci Plus cały cykl otrzymali bezpłatnie. Do 3 grudnia serial w Internecie obejrzano łącznie 2,75 mln razy na wszystkich urządzeniach.

Pierwszy sezon serialu "Na krawędzi" nadawany wiosną 2013 roku oglądało w Polsacie blisko 2 miliony widzów – Polsat był wówczas numerem jeden w trakcie nadawania – jednak w drugim sezonie serial utracił pozycję lidera i niestety nie uzyskał zakładanej efektywności finansowej.

Telewizja POLSAT ostatecznie podjęła decyzję o niekontynuowaniu serii, jednakże doceniając walory artystyczne produkcji, stacja zdecydowała o zgłoszeniu "Na krawędzi" na międzynarodowe festiwale, mając nadzieję, że dzięki temu serial rozpocznie swoje drugie życie. Polsat prowadzi też rozmowy z jednym z wydawnictw o wydaniu wkrótce obu sezonów "Na krawędzi" w formie książkowej.

Kategoria: 
Ostatnia aktualizacja 18.12.2014