icon

Inżynier ds. Sieci VAS

Polkomtel Sp. z o.o.

Oferta ważna do

04.02.2022

Departament

Techniczny

Numer referencyjny

KW/ISV/MK/2022

Lokalizacja

Warszawa

Opis stanowiska

Pracując na tym stanowisku będziesz:

  • Brał udział we wdrażaniu najnowszych rozwiązań i usług telekomunikacyjnych wykorzystujących technologie 5G/LTE
  • Miał bezpośredni wpływ na sposób realizacji rozwiązań i usług dla klientów

Twoje zadania:

  • Rozwój platform aplikacyjnych realizujących usługi w architekturze sieci IMS.
  • Analiza wymagań funkcjonalnych opisujących nowe usługi i przygotowanie specyfikacji rozwiązania technicznego realizującego wdrażaną usługę
  • Przygotowywanie procesu testów, akceptacji i wdrażania nowych rozwiązań oraz aktualizacji oprogramowania dla platform realizujących usługi
  • Planowanie rozbudowy pojemności i wydajności platform realizujących usługi
  • Planowanie konfiguracji platform realizujących usługi

Nasze oczekiwania

  • Doświadczenie w pracy z rozwiązaniami firmy BroadSoft w obszarze VPBX,UC
  • Bardzo dobra znajomość architektury sieci mobilnych: IMS, LTE, GSM
  • Znajomość protokołów sieciowych SIP, DIAMETER, RTP
  • Znajomość systemów operacyjnych Unix, baz danych MySQL/Oracle
  • Wykształcenie wyższe (kierunek telekomunikacja lub informatyka);
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz pracę z dokumentacją techniczną